,,Ez a megmérettetés teljesen más, mint amilyen versenyekről hallani lehet. A Miss Scuba International a természetvédelem fontosságára helyezi a hangsúlyt, azon belül is a tengerek és az óceánok szennyezettségére hívja fel a figyelmet a gyönyörű hölgyeken keresztül” – mondta Fásy.
Senánszky Flóra képviselte hazánkat a Miss Intercontinental világversenyen Egyiptomban
A felkészítő tábor november 4-én veszi kezdetét egy szigeten Kuala Lumpur mellett, a finálé pedig 16-án lesz Malajziában.
Újra lehetőséget kapott Fásy Ádámtól
,,A verseny témája igazán közel áll hozzám, hiszen fontosnak tartom a környezetvédelmet. Az pedig külön öröm számomra, hogy sokat leszünk vízben, ugyanis nekem az a második otthonom. Uszonyosúszásban junior vébén bronzérmes, Európa-bajnokságon második és a felnőttek között világkupa-győztes lettem. 13 éves korom óta rendelkezem búvárvizsgával, ami elengedhetetlen a versenyhez. Az biztos, hogy jól tudom majd kamatoztatni a tapasztalataimat” – mondta izgatottan Flóra, aki a víz alatti fotózást várja a legjobban.
Senánszky Flóra képviseli majd hazánkat a Malajziában megrendezendő Miss Scuba International szépségversenyen
A Magyarok Világszépe 2019 verseny finalistájának Szabó Ildikónak, a szépségversenyek mellett a fitnesz és testedzés világa sem idegen. Szabadidejében csoportos órákat is tart. Csapattársaival most egyedüli felnőtt csapatként képviselik Magyarországot hiphop tánc Világbajnokságon Bremerhavenben.
Szurkoljunk együtt Ildikónak és csapatának, hogy minél jobb eredményt érjenek el a versenyen.
Fantasztikus élményekkel gazdagodott a gyimesközéploki lány a felkészítő tábor eddigi szakaszában.
Tünde elmondta, hogy különböző helyszínekre látogattak el, azért hogy a helyiek megismerhessék személyesen is a lányokat.
"Rengeteg új dolgot kipróbálhattunk. Számomra a nap fénypontja az volt, amikor láttam, hogy mennyi ember drukkol nekem. Kis gyerekek voltak kiállva az utcára Magyar zászlóval. Higgyétek el bármi legyen is a verseny eredménye én hihetetlenül szerencsés vagyok, hogy mindezt átélhetem.Ezen a helyen mindenki odaadná mindenét, mindenki kedves és segítőkész. Nagyon hálás vagyok, hogy ezeket mind átélhetem, részese lehetek ennek a csodálatos világnak. Nem gondoltam volna, hogy ennyi szeretetet fogok kapni egy számomra teljesen idegen országban. Egyre inkább tudatosul bennem, hogy mik az igazi értékek! Köszönöm mindenkinek, aki hozzájárult ahhoz, hogy én most itt lehessek!"
Hamarosan újabb infókkal jelentkezünk.
Végéhez ért a Miss Tourism World 2019 világverseny Kínában, ahol a Magyarok Világszépe finalistája, Lőrinc Vivien képviselte hazánkat.
A magyar lány díjjal térhet haza, ugyanis a Best Bikini kategóriában 4. helyen végzett.
Ezúton gratulálunk Viviennek!
A fiatal gyimesközéploki lány 2018-ban megnyerte a Miss Charity díjat Tajvanon, idén pedig gőzerőkkel készül a Miss Earth versenyre. Blága Tündének nincs könnyű dolga, hiszen közel egy hónapos megmérettetésen vesz részt, ami mind fizikailag, mind lelkileg komoly rákészülést igényel. A fiatal szépséget a versenyről és céljairól kérdeztük. A Miss Earth versenyt minden évben a Fülöp-szigeteken szervezik meg, különböző alversenyek és programok színesítik az egy hónapig tartó rendezvényt.
„A hagyományos események mellett ezen a szépségversenyen fát, virágokat is kell ültetnünk, gyerekeknek- és időseknek is segítenünk kell, mindezzel hangsúlyozva a környezetvédelem fontosságát és, hogy igenis tehetünk azért, hogy a bolygó egy élhetőbb, egészségesebb hely legyen” – mondta Tünde.
Az első versenyt 2001-ben indította el a Fülöp-szigeteki Carousel Productions. A győztest a Föld Szépének (Miss Earth) nevezik, míg a 2–4. helyezettnek is külön címet adnak, mint Miss Earth Air (Levegő), Miss Earth Water (Víz) és Miss Earth Fire (Tűz), ezzel is szimbolizálva a versenynek a környezet védelme iránti elkötelezettségét.
Amint a fiatal lánytól megtudtuk, a különböző országok királynői ECO videót készítettek a versenyre, amelyben bemutatták saját országukat. „Magamról is mondtam néhány szót, hogy kicsit megismerjenek a nézők, illetve egy üzenetet is meg kellett fogalmazni az angol nyelvű videóban” – mondta gyimesközéploki lány, aki nemrég tért haza egy Miamiban megrendezett versenyről.
A Miss Earth verseny százszázalékos odafigyelést, felkészülést igényel, ez magába foglalja a tudatos étkezést, sportolást, fotók és bemutatkozó videó készítését. Tündétől azt is megtudtuk, hogy egy szépségverseny nem csupán a szép ruhákról és a reflektorfényről szól, nagy a nyomás, hisz a lányok egy egész országot képviselnek, ami felelősséggel jár. „Maximális teljesítményt szeretnék nyújtani, hogy bebizonyítsam kortársaimnak és az embereknek, hogy az álmok valóra válnak, ha teszünk értük. Én is gyakorlatilag a semmiből építettem fel azt, ami mögöttem van, csak magamra számíthattam” – mesélte a fiatal szépségkirálynő, aki igazi megtiszteltetésnek érzi, hogy Magyarországot képviselheti.
„Már több, mint kilenc éve modellkedem, de az igazi fordulatot 2017 hozta meg, amikor részt vettem az első világversenyen. Azóta folyamatosan utazom és valóban büszke vagyok magamra, hogy sikerült idáig eljutnom. Ehhez pedig kitartásra, munkára és hitre is szükségem volt. A kudarcól, rosszabb helyzetekből is igyekeztem a legjobbat kihozni” – mondta Blága Tünde.
„A siker titka igazából nem a szépségben rejlik, hiszen temérdek szép nő van a világon. A fizikai adottságoknál talán fontosabb a belső szépség, a kisugárzás, az erő, ami hatással van a környezetre. Tisztában kell lennünk a képességeinkkel és tudnunk kell őket jól használni, ami kitartás és alázat nélkül nem megy” – részletezte a szépségkiránynő. Blága Tünde úgy fogalmazott: máris nyertesnek érzi magát, hiszen közel száz lány között lehet az, aki Magyarországot képviseli. "Izgatottan várom a versenyt és mindent megteszek, hogy a maximumot nyújtsam” – jelentette.
2004-ben hozták létre a non-profit Miss Earth Alapítványt, melynek célja, hogy intézményesítse a Miss Earth szépségverseny környezetvédelmi céljait, és együttműködjön más környezetvédelmi szervezetekkel. A versenyen résztvevőktől elvárják, hogy elkötelezettek legyenek a környezet védelme iránt, a verseny során részt vesznek környezetvédelmi akciókban, az éppen aktuális győztes pedig, mint reklámarc vagy szóvivő segíti az alapítvány által támogatott környezetvédelmi projekteket. A versenyzőket közönségszavazattal is segíteni lehet a továbbjutásban a verseny hivatalos weboldalán, de a szavazás részleteiről Blága Tünde is tájékoztat majd a Facebook-oldalán.
Forrás: Maszol.ro portál