Fásy Ádám szépségei gőzerővel készülnek Orosházán a Magyarok Világszépe verseny pénteki fináléjára. A jelentős sportélettel bíró Békés megyei városban aktív kikapcsolódás is jutott a lányoknak.
A szépségeknek a kikapcsolódásra is jutott idejük
A színpadi és ruhapróbák, a koreográfia napi 8-10 órás tanulása mellett néhány szabadidős programot is beiktattak az orosházi vendéglátók a Magyarok Világszépe 18 legszebbjének. Megismerkedtek Orosháza belvárosával, jártak az országos szinten elismert Asztalosné Szilágyi Julianna száraztészta-készítőnél, a jótékonyság jegyében adományt vittek a családsegítő központnak és fát is ültettek Gyopárosfürdőn.
A döntős hölgyek Asztalosné Szilágyi Juliannától elleshették a tésztakészítés csínját-bínját
Az aktív kikapcsolódás sem maradt el: az Eötvös-csarnokba látogatott el a Fásy-csapat, ahol az Orosházi FKSE férfi és az Orosházi NKC női kézilabdacsapatok játékosaival, szakembereivel találkoztak, sőt, próbára tették a kapusokat is.
A versenyzők a kézilabdások és a szakemberek társaságában
Útjuk ezután az Orosházi Kyokushin Karate Szabadidő Kör edzőtermébe vezetett, ahol Zsiga Zsolt elnök, edző avatta be a lányokat a munkájukba, ifj. Zsiga Zsolt profi kyokushin világbajnok pedig megmutatta nekik, hogyan is néz ki náluk az edzés. A 18 szépség örömmel vetette bele magát a programokba!
A lányokat ifj. Zsiga Zsolt kyokushin karate világbajnok vezette be a sportág rejtelmeibe
Fotók: Kecskeméti Krisztina
Több évtizede meghatározza a karitatív tevékenység Fásy Ádám életét, a jótékonyság az általa szervezett rendezvényeken nem maradhat el.
Az idei évben a Békés megyei Orosháza ad otthont a Magyarok Világszépe verseny felkészítő táborának, a 18 lány múlt pénteken érkezett meg a városba, a sűrű program ellenére egy jótékonysági akciót is beiktattak. Az Egyesített Gyermekjóléti Központot és Családsegítő Szolgálatot látogatták meg, ahol Fejes Róbertné alpolgármester és az intézmény vezetősége fogadta őket.
Kenyeres Anita, intézményvezető helyettes elmondta, a felajánlott játékadománynak a táborozások és a játszóházi programok során is nagy hasznát veszik.
– Nagyon örülünk az adománynak, melyek segíthetnek abban, hogy a közös játék élményével közelebb kerülhessenek egymáshoz a gyerekek – tette hozzá Fejes Róbertné alpolgármester asszony.
Nem hagynak sok pihenőt a lányoknak a Magyarok Világszépe szervezői: reggeltől estig folyamatos a munka a felkészítő táborban, amihez az idei évben a Békés megyei Orosháza nyújtja a helyszínt.
A város polgármestere, Dávid Zoltán és Fásy Ádám és a gyönyörű hölgyek társaságában
A polgármester úr a versenyzők gyűrűjében
Fásy Ádám igazán szorosra szabta a 18 lány napirendjét, hiszen komoly a tét: a korona és fődíj mellett nemzetközi színpadra (Miss Intercontinental) léphet ki a legszebb. A lányok színpadi mozgást, koregráfiát tanulnak, smink- és ruhapróbákon vesznek részt. Egy kis idő azért a kikapcsolódásra is jutott, Dávid Zoltán polgármester mutatta be a csapatnak többek közt a város főterét, középen az Európában egyedülállónak számító, 5 méter magas üveg körtefával.
A 18 döntős szépség az urakkal az üveg körtefa előtt
Forrás: Blikk
Fotók: Kecskeméti Krisztina
A Mokka stábja a Békés megyei városban látogatta meg a szépségeket a felkészítő táborban.
Fásy Ádám és a szépségkirálynő jelöltek Orosházán
A rengeteg program mellett feszített tempóban készülnek a versenyzők a színpadi megmérettetésre. A TV2 műsorvezetője, Szebeni István Orosháza város alpolgármesterével, Fejes Róbertnével és a szépségverseny licensz tulajdonosával, Fásy Ádámmal beszélgetett.
Megkezdődött a Magyarok Világszépe verseny egyhetes felkészítő tábora a Békés megyei Orosházán, ahol mozgalmas napok várnak a szebbnél szebb lányokra. A győztes képviselheti hazánkat a Miss Intercontinental világversenyen.
Idén is megrendezik a Fásy Ádám által megálmodott Magyarok Világszépe versenyt
Idén is megrendezik a Fásy Ádám által megálmodott Magyarok Világszépe versenyt, melyre ez alkalommal is több száz lány küldte be jelentkezését. Az előválogatók során kiválasztott legszebb 18 lány augusztus 2-án, délután érkezett meg Orosházára, a Békés megyei város ad otthont a finálé napjáig, augusztus 9-éig a felkészítő tábornak. Az első délután már el is készültek az egyéni és csoportképek Orosháza különleges Főterén, majd a ruhapróbák után a színpadi mozgás gyakorlása is megkezdődött.
Az előválogatók során kiválasztott legszebb 18 lány augusztus 2-án, délután érkezett meg Orosházára
Minden egyes nap késő estébe nyúló, komoly munka vár a szépségkirálynő-jelöltekre Fásy Ádám vezetésével, hiszen valamennyien egy célért érkeztek: a koronát, és az azzal járó fődíjat magukénak tudni. Az már most látszik, a zsűrinek nagyon nehéz dolga lesz a jövő pénteki budapesti finálé során, a versenytulajdonos úgy fogalmaz: Ritkán van ennyire erős döntős csapat.
A Magistral csodálatos fürdőruháiban tündökölnek a versenyző hölgyek
A 18 fináléba jutott lány a sűrű programok közt Orosháza látnivalóit, többek között a híres-neves üveg körtefát is megtekintették, illetve a közkedvelt üdülőhelyet, Gyopárosfürdőt is meglátogatják a jövő hét során.
Forrás: Blikk
Fotó: Püspöki Zsolt