Vascsák Kitti 2019-ben lett a Magyarok Világszépe első udvarhölgye. A 17 éves miskolci lány most lehetőséget kapott, hogy ő képviselhesse hazánkat a Top Model of the World modell versenyen az egyiptomi Hurghadában. Így Mikó Fanni után újabb magyar szépség hozhatja el a koronát egy világversenyről.
Kitti első udvarhölgyből lehet királynő
Természetesen azért nem ilyen egyszerűen indult a történet, a verseny tulajdonosa komoly feltételek elé állította felfedezettjét. Kitti a nyári szépségversenyen kis súlyfelesleggel rendelkezett, bár a magasságához képest, ami 180 centi, ez nem feltétlenül látszott rajta. Fásy Ádám akkor még félig-meddig viccből azt mondta a lánynak, hogy ha lefogy 15 kilót, kiküldi a világversenyre. Kitti ezt akkor nem vette félvállról, és alig két hónap alatt, nagyon kemény munkával közel 20 kilótól szabadult meg.
Vascsák Kitti 20 kilót fogyott, hogy indulhasson a nemzetközi versenyen
„Akik augusztus óta nem láttak, alig ismernek meg” – nyilatkozta Kitti, aki nagyon sokat sportol, naponta kétszer edz, mellette futni jár és nyelveket tanul. Minden energiáját arra fordítja, hogy fiatal kora ellenére minél jobb eredményt érhessen el a világ 50 országából érkező mezőnyben.
Ötven ország szépségei között méretteti meg magát Kitti
A szépség a héten útnak indul, már nagyon várja a nagy megmérettetést, az elkövetkezendő két hétben a versenyt megelőző felkészítő táborban gőzerővel készül majd versenytársaival együtt a január 24-i Top Model of the Word fináléjára.
Forrás: Blikk
A lehető legszebb vendége érkezik pénteken, január 11-én a Blikk szerkesztőségébe!
Pénteken ugyanis délelőtt 11 órától fogadjuk Mikó Fannit. A Fásy Ádám nevével fémjelzett Magyarok Világszépe verseny győztese, aki decemberben megnyerte az egyiptomi Sharm El Sheikben megrendezett Miss Inercontinentalt is, olvasóink kérdéseire is válaszol. Emberemlékezet óta nem volt olyan:, hogy magyar lányt találtak a legszebbnek egy világversenyen, tehát érdemes lesz figyelni aznap a Blikk.hu -t és a Blikk Facebook-oldalát is!
A kérdéseket már most feltehetik ennek a cikknek a kommentjeként, vagy az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. küldött e-mailben. Pénteken 11 és 12 óra között telefonon is lehet beszélni Fannival, hívja abban az időben ezt a számot: +36-1-488-5559
Fásy Ádám komoly feltétel teljesítésével engedte versenyezni szépséges felfedezettjét.
A Magyarok Világszépe első udvarhölgye néhány nap múlva Egyiptomba utazik a Top Model of the World versenyre. Fásy Ádám licence tulajdonos és Vascsák Kitti a Mokka műsorvezetőivel beszélgettek az esélyekről.
Budapest — Ki gondolta volna, hogy nem a riválisok okozták a legnagyobb gondot Mikó Fanninak (22), akit nemrég nyolcvan ország dekoratív hölgyei közül választottak a legszebbnek a Miss Intercontinental egyiptomi fináléjában.
Mikó Fanni, a Miss Intercontinental szépségverseny győztese
A Magyarok Világszépét idén megnyerő barna lány azonban leküzdötte a nehézségeket, Fásy Ádám (67) versenyzője a nehéz pillanatokban is a legjobb formáját hozta, így hiába akadályozta arcüreggyulladás és bolhacsípés okozta allergiás reakció, meggyőzte az ítészeket.
– Nagyon kalandosan indult az egész verseny! Rögtön az elején csúnyán megfáztam, de erre fel voltam készülve, vittem magammal gyógyszereket, mert érzékeny vagyok a klímaberendezésekre. Úgy tűnt, javul a helyzet, ám egyik napról a másikra visszaestem és rosszabb volt, mint előtte – árulta el titkát utólag a Blikknek a szépség, aki a verseny ideje alatt igyekezett elrejteni az állapotát.
Nem tagadja, nem volt könnyű, mert amellett, hogy több tucat gyönyörű lánnyal versenyzett, a kálváriája itt még nem ért véget.
– A negyedik napon, amikor már elég beteg voltam, elmentünk egy szafarira, ami újabb váratlan dolgot tartogatott. A program után tiszta kiütés lettem, az égő vörös pöttyök elborították a lábamat. Ugyan száz százalékig nem lehetünk benne biztosak, de valószínűleg az egyik teve bolhája csípett meg – mesélte Fanni, akihez néhány nappal később érkezett meg a felmentősereg a Magyarok Világszépe licenctulajdonosa, Fásy Ádám és lánya, Zsüliett személyében.
Ők vittek a szépségnek kalciumot és kenőcsöket, hogy enyhüljenek a vörösen izzó, viszkető kiütések. Az akció sikerrel járt.
– Nem könnyítette a dolgom, hogy nagyon meleg volt és állandóan öltözködni kellett a folyamatos próbák miatt – magyarázta Fanni, aki alapozóval igyekezett eltüntetni a testét borító bőrpírt és a ruháit is igyekezett úgy válogatni, hogy minél többet takarjanak a lábából.
Szerencséjére a döntő előtt minden nyavalyája mérséklődött, a lehető legjobb formában állhatott színpadra.
– Injekciókat is kaptam, hogy elmúljon az arcüreggyulladásom, ráadásul végül használt a sok krém és a kiütések is felszívódtak – sóhajtott Mikó Fanni. – Nagyon aggódtam a szereplés miatt, de végig pozitív maradtam, és Ádámék rengeteg jó tanáccsal láttak el. Még ma is alig hiszem el, hogy én nyertem!
Sokat lesz Indiában
Királynőként rengeteg elfoglaltsága lesz Mikó Fanninak a jövő évben, januárban például zsűrizik majd a Miss Topmodel of the World versenyen.
– Rengeteg utazás és karitatív feladat vár rám, amiket nagyon várok. Megyek Németországba, Spanyolországba, talán Panamába és Indiában is sokat leszek majd, ahol a jövő évi Miss Intercontinental versenyt rendezik – mesélte a Blikknek Fanni.
Forrás: Blikk
Fel sem tudta fogni, hogy a saját nevét hallja, ezt mondta Mikó Fanni, aki megnyerte a világ egyik legrangosabb szépségversenyét, a Miss Intercontinentalt, Egyiptomban. 80 lány közül választották meg a legszebbnek.
A 22 éves model nyáron megnyerte a Magyarok Világszépe versenyt, ezzel nyert jogot arra, hogy induljon az egyiptomi világversenyen. Az, hogy nyert, történelmi siker Magyarországnak, mert magyar lány még sohasem nyert világversenyt. Minjárt hallhatják, hogyan reagált Fanni családja az örömhírre.
Forrás: TV2 Tények plusz