Mozgalmasan telnek a napjaik Orosházán a Magyarok Világszépe szépségverseny döntős hölgyeinek.
Oravecz Nóra, Fásy Ádám és a hölgyek az üveg körtefánál
Reggeltől estig folyamatos a munka a felkészítő táborban, de a próbák mellett rengeteg program várja a szépségeket. A hölgyek látogatást tettek az orosházi Nagy Gyula területi múzeumban, ezt követően a járókelők is találkozhattak a lányokkal, ugyanis Oravecz Nóra, Orosháza alpolgármester asszonya városnézésre kísérte a Fásy Ádám vezette csapatot, amely a belváros több pontján is megfordult.
A Magyarok Világszépe szépségverseny döntős hölgyei az orosházi Nagy Gyula területi múzeumba látogattak el
Megnézték többek között a főteret, ahol megcsodálhatták az Európában egyedülálló, 5 méter magas üveg körtefát, az evangélikus templomot, Orosháza új szelfipontjánál pedig készítettek pár közös fotót is.
Oravecz Nóra a versenyzőkkel a szelfipontnál
A Magyarok Világszépe szépségverseny döntős hölgyei az orosházi Nagy Gyula területi múzeumba látogattak el
A királynőjelöltek felkészüléséről a tévénézők sem maradnak le, akik Út a döntőig címmel október 3-án, szombaton 20.10-től láthatják majd, hogyan is zajlott a finálét megelőző 10 nap Orosházán. Az pedig, hogy kinek a fejére kerül idén a Magyarok Világszépe koronája, továbbá, hogy ki képviselheti hazánkat a Miss Intercontinental és Top Model of The World világversenyeken, kiderül október 4-én, vasárnap 19.00 órától. Az eseményt a FEM3-on követhetik nyomon.
Forrás: Blikk
A Magyarok Világszépe szépségverseny egyik alappillére a jótékonyság.
![]()
Ennek jegyében a fináléjára készülő csodaszép lányok a verseny egyik tulajdonosával, Fásy Zsüliett vezetésével adományt vittek az orosházi Szikhát kutyamenhelyre. Sok-sok játékkal, jutalomfalattal és száraztápokkal érkeztek a mintegy kétszáz, szerető gazdira váró kutyushoz, a felajánlást dr. Sin Zoltán állatorvos vette át.
A királynő-jelöltek röviden megismerhették a 20 éves Orosházi Állat- és Természetvédő Közhasznú Egyesület munkáját, a menhely sokszor nehéz mindennapjait. Néhány perc alatt mindenki kiválasztotta kedvenc négylábúját, majd a szeretetre éhes kutyák legnagyobb örömére következett a simogatás és a labdázás.
Az idén jubileumot ünneplő Magyarok Világszépe Orosháza-Gyopárosfürdőn zajló táborában reggeltől késő estig készülnek a döntősök a szeptember 18-i fináléra, ahol az olvasóink szavazatai alapján megválasztásra kerül a Blikk szépe is. A szikháti program remek alkalom volt a rövid kikapcsolódásra és legfőképp a jótékonykodásra.
Forrás: Blikk
Fotó: Kecskeméti Krisztina
Az előző évhez hasonlóan idén is fát ültetett a Magyarok Világszépe csapata, az Orosháza – Gyopárosfürdő Gyógy-, Park- és Élményfürdőben!
a Magyarok Világszépe csapata Orosházán / Fotó : Kecskeméti Krisztina
A tavalyi évben csatlakozott a Magyarok Világszépe az Agrárminisztérium által meghirdetett országos faültetési akcióhoz, melynek célja, hogy hazánk még zöldebb legyen.
Fásy Ádámal ültettek fákat a Magyarok Világszépe versenyzői / Fotó : Kecskeméti Krisztina
Oravecz Nóra, Orosháza alpolgármester asszonya, Fásy Ádám , a verseny ötletgazdája és a döntős hölgyek a felkészítő tábornak helyet adó város közkedvelt fürdőjében ültettek el egy Japán fűzt a tóparton.
vajon ki lesz a győztes? / Fotó : Kecskeméti Krisztina
Fásy Ádám és szépségei / Fotó : Kecskeméti Krisztina
A tövet jól be kell öntözni / Fotó : Kecskeméti Krisztina
A Magyarok Világszépe csapata Fásy Ádámmal / Fotó : Kecskeméti Krisztina
Az idei évben a felkészítő tábor mellett a verseny fináléjának is Orosháza ad otthont, ahol a szépségek a MY77 csodaszép ruháiban lépnek színpadra szeptember 18-án a Petőfi Művelődési Központban. Nagyszabású és látványos gálával egybekötött műsort láthatnak a jelenlévők, természetesen a járványügyi helyzetre való tekintettel, az egészségügyi, valamint a rendezvények létszámára vonatkozó szabályok betartása mellett kerül megrendezésre.
Forrás: Blikk
Mintegy két hetet tölt Orosházán a Magyarok Világszépe verseny 12 legcsinosabb lánya, hogy felkészüljenek a szeptember 18-i döntőre.
2020-ban sem maradhat el a Fásy Ádám által megálmodott, 2016-ban útjára induló Magyarok Világszépe verseny. Az idei megmérettetés különlegessége városunk szempontjából, hogy a felkészítő tábor mellett a finálét is Orosházán rendezik jövő pénteken.
Addig azonban sok munka vár a 12 döntős szépségre, akik a színpadi mozgások, koreográfiák tanulása és a rengeteg próba mellett időt szakítanak a város és környékének megismerésére és persze a jótékonykodásra is.
– Bemutattuk nekik Orosháza nevezetességeit, de voltak Kardoskúton a Fehér-tónál, valamint Csorváson, a Hudák Műhelyben is. Külön öröm és boldogság számunkra, hogy az ott készített ruhákat viselik majd a szeptember 18-án, a Petőfi Művelődési Központ színháztermében rendezett fináléban – árulta el Oravecz Nóra alpolgármester.
A döntős csapat a város főterén (Fotó: Horváth Bence)
Fásy Ádám elmondta, a Magyarok Világszépe verseny különlegessége, hogy a határon túl élő, magyar származású lányok is részt vehetnek a versenyen. Ezúttal két Kárpátaljáról származó szépség is tagja a döntős csapatnak, a vajdasági és felvidéki versenyzők viszont a járványhelyzet viszontagságai miatt ezúttal nem tudtak eljönni. Ez a helyzet pedig a lebonyolításba is közbeszólt, hiszen eredetileg a város főterén rendezték volna meg a finálét.
Az idén ötödik születésnapját ünneplő szépségverseny tétje nagy, hiszen a győztes a Miss Intercontinental versenyen is képviselheti Magyarországot. A pozitív példa adva van a lányok előtt, hiszen a tavalyi győztes, Mikó Fanni a világversenyen sem talált legyőzőre.
– Tavaly volt itt az első belépőnk, most a döntőt is ide hoztuk, igyekszünk megszolgálni ezt a támogatást, amit a várostól kapunk – tette hozzá Fásy Ádám.
A döntős szépségek egyike, a 22 éves Furár Dominika Orosházán született, így örömmel tért vissza a városba.
– Szarvason élünk, de nagyon sokat jártunk ide a családommal, így számomra külön öröm, hogy itt rendezik a finálét. Jól érezzük magunkat a lányokkal, már barátságokat is kötöttünk. Azért jelentkeztem, mert szeretném magam kipróbálni, remélem sok tapasztalattal és élménnyel fogok gazdagodni az új kihívás során – mesélte lelkesen.
Forrás: oroscafe.hu
Ismét Orosháza-Gyopárosfürdő, az Alföld gyöngye ad otthont a Fásy Ádám nevével fémjelzett, az elmúlt esztendőben is nemzetközi sikert hozó szépségverseny felkészítő táborának.
Orosházán készülnek Fásy Ádám szépségei. Fotó: Kecskeméti Krisztina
A 2016-ban útjára indított Magyarok Világszépe idei megmérettetésén – az egészségügyi és járványügyi szabályok betartása mellett – 12 gyönyörű lány készül mintegy két héten át a Békés megyei városban, ahol a színpadi próbák mellett jut egy kis idő a kikapcsolódásra is.
A királynőjelöltek egy pikniken vettek részt, ahol sok helyi finomságot kóstolhattak / Fotó: Kecskeméti Krisztina
Az első este a szállást nyújtó Alföld Gyöngye Hotel hangulatos parkjában igazi piknikhangulat várta a lányokat, akik különleges helyi ízeket kóstolhattak: többek közt orosházi búzacsíramálé, orosházi kenyér, lakodalmas kulcsos kalács, orosházi banán, kolbász, méz, kézműves sajtok szerepeltek a piknik-terítéken. A finom falatok mellett érdekes és hasznos információkat is hallhattak a királynőjelöltek a megyei mellett országos elismerésekkel is bíró helyi termékekről Csizmadiáné Sín Rózsa és Tóth Bálint jóvoltából.
A királynőjelöltek egy pikniken vettek részt, ahol sok helyi finomságot kóstolhattak / Fotó: Kecskeméti Krisztina
A programok a következő napokban is sok élményt tartogatnak: ellátogatnak a lányok például a gyopárosi fürdőbe, a helyi múzeumba, a kardoskúti Fehér tóhoz, és a csorvási Hudák szövőműhelybe, de ahogyan azt már megszokhattuk Fásy Ádámtól, a Miss Intercontinental licence tulajdonosától, a jótékonykodás sem marad el.
Forrás: Blikk