Mintegy két héten keresztül Orosházán készültek fel a 2020-as Magyarok Világszépe legcsinosabb versenyzői a szeptember 18-án rendezett döntőre. Az eseménynek a Petőfi Művelődési Központ színházterme adott otthont.
Az elmúlt napokban a döntős szépségek a színpadi mozgások, koreográfiák tanulása és a rengeteg próba mellett a város és környékének megismerésére és jótékonykodásra is időt szakítottak. A nagy nap szeptember 18-án érkezett el, a gálaest a Harangos Néptáncegyüttes produkciójával indult, majd a csorvási Hudák Műhely által készített díszmagyar viseletben csodálhatták meg a lányokat a rendezvény vendégei.
Bajkai István országgyűlési képviselő, a rendezvény fővédnöke nyitotta meg a gálaműsort. Elmondta, a szervezőcsapat a legnagyobb körültekintés és szigorú óvintézkedések mellett készült, hogy ezen a gyönyörű estén ne a vírushelyzet negatív híreire, hanem a versenyen résztvevő tehetséges és csinos hölgyekre fordíthassák a figyelmüket a vendégek.
a rendezvény fővédnöke, dr. Bajkai István országgyűlési képviselő úr
– A szépségen túl létezik-e más üzenete is az ilyen megmérettetésnek? Úgy gondolom, a Fásy Ádám által megálmodott Magyarok Világszépét ez különbözteti meg a hasonló versenyektől. Hiszen a ma este színpadra lépő hölgyek feladata, hogy a szépségen túli üzeneteket is továbbítsanak a közönség és az ifjúság felé – tette hozzá Bajkai István.
A köszöntő beszédet követően először Tamás Gábor, majd Kökény Attila lépett fel. Ezután pedig a zsűri bemutatása következett, melynek tagja volt többek közt a verseny 2016-os, 2017-es és 2018-as győztese, Harkányi Cintia, Senánszky Flóra és Muszka Gréta, valamint Oravecz Nóra alpolgármester és Dávid Zoltán polgármester is.
Az olasz származású, de már több mint 20 éve Magyarországon élő énekes, Erox Martini volt a következő fellépő, majd a királynőjelöltek koktélruhás bemutatója következett. A koncertek sora sem ért még véget, színpadra lépett Fásy Zsüliett, valamint Fásy Ádám is, őket követte Singh Viki, majd a Roy és Ádám Trió szórakoztatta a közönséget dalaikkal. A szépségek ezt követően estélyi ruhakollekcióban is bemutatkoztak.
A versenyzők a My77 gyönyörű ruhakölteményeiben léptek színpadra
Az utolsó koncertet az X-faktor 2016-os szériájának győztese Opitz Barbi adta, majd következhetett az est legfontosabb pillanata, amikor kiderült, kinek a fejére kerül a 1,5 kilogrammos fehér aranykorona. A különdíjak kiosztását követően az is kiderült, hogy idén ki lett Kárpátalja legszebb hölgye, ezt a címet Pados Vanda Barbara nyerte el.
Fásy Ádám megkoronázta Kárpátalja legszebb hölgyét Pados Vanda Barbarát
A Top Model of The World világversenyen Fenyvesi Tímea képviselheti majd a magyar színeket.
Fásy Zsüliett rendezvény igazgató helyezi fel a Top Model of The World világversenyen hazánkat képviselő Fenyvesi Tímea válszallagját
a II. udvarhölgy Frankó Melinda
az I. udvarhölgy Furár Dominika
Második udvarhölgynek idén a makói Frankó Melindát, első udvarhölgynek pedig a szarvasi Furár Dominikát választotta a zsűri.
Fásy Ádám licence tulajdonos és a Miss Intercontinental Hungary 2020 cím nyertese Tóth Boglárka
A Magyarok Világszépe 2020-as győztese a 20 éves szigethalmi szépség, Tóth Boglárka
A Magyarok Világszépe 2020-as győztese a 20 éves szigethalmi szépség, Tóth Boglárka lett, aki ezzel a rangos nemzetközi Miss Intercontinental versenyen is részt vehet.
Forrás: oroscafe.hu
Fotók: Horváth Bence
Akárcsak az első szépségversenye megrendezésekor, most is 40 évesnek érzi magát Fásy Ádám.
Fiatalságának egyik titkát abban látja, hogy folyamatosan szebbnél szebb lányok között forog, így neki is muszáj tartani a jó formáját. Az idén ötödször megrendezett Magyarok Világszépe versenynek otthont adó csendes alföldi városkában pedig az elmúlt napokban lépten-nyomon gyönyörű hölgyekbe botolhattak a járókelők, hiszen a verseny tíz döntős lánya itt készült fel a rangos megmérettetésre.
Forrás: TV2 Tények
Tódor Ferenc József szeptember 15-én töltötte be kilencvenedik életévét. Az idős urat Dávid Zoltán polgármester mellett Fásy Ádám és a Magyarok Világszépe verseny döntős csapata is meglátogatta a születésnapja alkalmából.
Tódor Ferenc József 1930. szeptember 15-én született. A bónumi tanyán nevelkedett, tanulmányait is az ottani iskolában végezte. A 2. számú téglagyárban dolgozott, valamint 28 évet szolgált a 36-66-os orosházi repülőegységben, mint fegyveres polgárőr. 1950-ben kötött házasságot, 1957-ben született meg gyermeke, később pedig 3 unokája és 4 dédunokája, akik mindig szívesen látogatják meg.
Kilencvenedik születésnapja alkalmából Dávid Zoltán polgármester személyesen köszöntötte fel, aki elmondta, Tódor Ferenc József személyében egy korához képest jó szellemi képességekkel rendelkező, vidám embert ismert meg, aki mindig is pozitívan tekintett vissza életére. Elmondta, hogy ő mindig szerette az embereket, őt is szerették az emberek, épp ezért vidáman éli meg mostani állapotát is.
A polgármesteren kívül az idős urat meglátogatta Fásy Ádám és a Magyarok Világszépe szépségverseny döntős csapata is, akik közösen egy dallal is kedveskedtek neki a kerek évforduló alkalmából. Nagy örömmel fogadta a vendégeket, mint mondta, ha véget ért a koronavírus helyzet időszaka, akkor egyesével is visszavárja a szépségeket egy puszira.
Forrás: oroscafe.hu
A Magyarok Világszépe Szépségverseny döntősei szigorú felkészülésen vesznek részt a verseny napja előtt, hogy a legjobb formájukat adhassák a nagy megmérettetésen.
Forrás: TV2 Mokka
Fásy Ádám döntős hölgyei a napokban ellátogattak a Körös–Maros Nemzeti Park Kardoskúti Fehértó részére, a hajdani vásárhelyi puszta területére, ahol nem mindennapi látvány fogadta őket.
Lengyel György társaságában a hölgyek / Fotó: Horváth Bence
Őshonos háziállatfajtákkal, többek között racka juh és magyar szürke szarvasmarhákkal ismerkedhettek meg, egészen testközelből. A szépségek nagy érdeklődéssel hallgatták Lengyel György természetvédelmi tájegységvezető szavait, aki készségesen mutatta be a magyar puszta adottságait, jellegzetességeit és természeti értékeit. A Sóstói telephelyre érve éppen a magyar szűrke szarvasmarha bika gulya csapat legeltetése zajlott, amikor is az egyik bika a fotók készítése közben nagyon közel merészkedett, ezt a pillanatot sikerült megörökíteni, így gyakorlatilag – ha csak egy kép erejéig is – „felszarvazott” lett az egyik szépségkirálynő jelölt, Frankó Melinda.
Felszarvazott szépség - Frankó Melinda / Fotó: Horváth Bence
A mezőnyben vannak olyan lányok, akik nem idegenkednek ettől a légkörtől. Ilyen például Kállai Dorottya, aki családi gazdaságukban tevékenyen kiveszi a részét a munkából. A 19 éves lány lapunknak elmondta, hogy bár szülei nyomdokain sem derogál neki folytatni, de a jövőben az egészségügyben képzeli el magát.
Kállai Dorottya /Fotó: Horváth Bence
Forrás: Blikk