Ünnepi sorozatunk második részében a királynő, Tóth Boglárka válaszolt kérdéseinkre.
Az ünnepeket természetesen a családommal töltöm, Anyukámmal, Mamimmal, húgommal, és a párommal. A jelenlegi helyzetre való tekintettel, sajnos csak szűk körben tudjuk élvezni a karácsony és az új év varázslatos hangulatát.
Az ünnepi menü általában rengeteg finomságot takar, és mindig változatos az étrend, amiért a Maminak, és Anyukámnak mondhatunk köszönetet. A kishúgommal általában valami ínycsiklandó süteménnyel készülünk.
Általában újév napján megfogadok magamnak valamit, amit igyekszem elérni utána az év során. Viszont idén abban bízom, hogy minél hamarabb vége lesz ennek a nehéz időszaknak, minél több ember visszanyeri az egészségét, és minden vissza áll a normális kerékvágásba.
Ünnepi sorozatunk első részében az első udvarhölgy, Furár Dominika válaszolt kérdéseinkre.
Természetesen a családommal töltöm az ünnepeket. Szenteste a párommal a szüleinknél leszünk, karácsony első és második napján pedig a rokonokat fogjuk meglátogatni.
Közösen készítjük a családdal. Mindig van egy kis előétel, halászlé, hal, sültes tál, saláták, na meg persze sok-sok sütemény.
Szerintem azt, amit mindenki más, hogy vége legyen ennek a vírusos időszaknak és végre olyan életünk legyen, ami előtte volt. 2021-től is azt várom, hogy a családommal egészségesek és boldogok maradjunk.
A természetesség és a magabiztos kisugárzás nyerő párosítás.
A 2020-as Magyarok Világszépe versenyen Pados Vanda Barbara nyerte a Kárpátalja legszebb hölgye különdíjat.
– Ki biztatott a jelentkezésre?
Gyerekkorom óta mondogatták, hogy milyen szép és különleges vagyok, de korábban sosem foglalkoztam ezekkel a kijelentésekkel, csak megmosolyogtam őket. Nyáron viszont ismét felhívták a figyelmem erre, és a barátnőm, illetve édesanyám biztatott, hogy jelentkezzem.
– Mi várt rád ezután?
– Elmentem a meghallgatásra, majd közölték, hogy továbbjutottam. 10 napos felkészítőtábor előzte meg a szépségverseny fináléját, melynek Orosháza adott otthont. El sem akartam hinni, hogy ott vagyok, még akkor is meseszerű volt, amikor annyi gyönyörű lány vett körül. Sűrű napok vártak ránk a döntő előtt. Fásy Ádám vezetésével számos forgatáson, ruha- és színpadi próbán, fotózáson vettünk részt. Oravecz Nóra, Orosháza alpolgármester asszonya vezetésével megnéztük a Békés megyei város nevezetességeit, egy piknik alkalmával megkóstolhattuk a helyi termelők termékeit is.
– Téged tüntettek ki a különdíjjal.
– A finálé előtt sokat gyakoroltunk, majd megérkeztek a sminkesek, fodrászok: elkezdődtek az előkészületek a végső hajrára. Gyönyörű ruhákban léphettünk színpadra. Az eredményhirdetéskor mindenki nagyon izgult. Az idén én voltam az egyetlen külhoni magyar résztvevő, sokan ugyanis a koronavírus-járvány miatt nem tudtak eljönni a versenyre. Iszonyatosan meglepett, és óriási megtiszteltetés volt, amikor megtudtam, hogy nekem ítélik oda az idei különdíjat, és én lehetek Kárpátalja szépe.
– Mi volt a legizgalmasabb a versenyben?
– Nekem, mint egy egyszerű, kárpátaljai kislánynak, talán az volt a legnagyobb élmény, hogy ismert tévécsatornákon szerepeltünk, és ennyi híres ember mozgott körülöttünk. Iszonyatos volt a pörgés, ami nagyon tetszett. A legnagyobb érték számomra mégis az, hogy fantasztikus barátságok kötődtek a táborban, nagyszerű embereket ismertem meg. A tíz lánnyal hihetetlen jól összerázódtunk. Olyan összhang volt közöttünk, mintha ezer éve ismertük volna egymást.
– Szereztél-e olyan tapasztalatot, amit a későbbiekben hasznosítani tudsz?
– Nem tudnék konkrétumokat kiemelni, viszont bizton állíthatom, hogy mindannyiunkat megedzett az a pár nap, amit a táborban töltöttünk. Rengeteg hasznos tanácsot kaptunk. Fásy Ádámmal mindenkinek volt lehetősége négyszemközt beszélgetni. Őszinte leírást adott rólunk, biztatott és kiemelte az erősségeinket, amire érdemes odafigyelni.
– Hogyan tovább?
– Ez még a jövő titka. Ádám is megjegyezte, hogy még fiatal vagyok ehhez a szakmához. Ezzel én is teljes mértékben egyetértek, mivel most a tanulás az első, szeretném befejezni, amit elkezdtem. Aztán hogy mi lesz tovább, meglátjuk.
Mondanál néhány szót magadról? Mit érdemes tudni rólad?
Makón születtem, és jelenleg is itt élek. Idén diplomázok a Szegedi Tudományegyetem közgazdász hallgatójaként, de az élet más területein is ki szeretném próbálni magamat, ilyen például a sminkes szakma. Életvidám, ambiciózus nőnek tartom magamat, aki sosem unatkozik. Örömmel segítek rászoruló embertársaimnak.
![]()
Milyen megfontolásból indultál a versenyen?
Mindig is figyelemmel kísértem a szépségversenyek világát, és úgy érzetem, én is ki szeretném próbálni magamat. A versenyre való nevezésem motivált abban, hogy még jobban oda figyeljek a külsőmre, és persze a belsőmre egyaránt.
Hogy érezted magad a felkészítő táborban?
A felkészítő tábor nagy jó hangulatban telt, rögtön megtaláltam a közös hangot a szobatársammal, akivel azóta is tartom a kapcsolatot. A többi lány is rendkívül barátságos, és nyitott volt. Az összes program nagyon érdekes, és hangulatos volt, de számomra az állatmenhely volt a legemlékezetesebb. A próbák intenzívek voltak, és mindent megtettünk, hogy a döntőn ne okozzunk csalódást se magunknak, sem a Fásy családnak, mindig jó hangulatban telt a felkészülés.
A versenyzők Fásy Zsüliett vezetésével adományt vittek az orosházi Szikhát kutyamenhelyre
Mit éreztél, amikor Orosházán kimondták a nevedet, hogy Te lettél a Magyarok Világszépe II. udvarhölgye?
Hihetetlen érzés volt, hogy engem választottak a II. Udvarhölgynek, megtisztelő, hogy egy ilyen rangos versenyen nekem ítélték ezt a címet. Úgy érzem, hogy a versennyel megtanultam szeretni önmagam, emellett sokkal alkalmazkodóbb és fegyelmezettebb lettem. Szeretnék példát mutatni embertársaimnak, hiszen ezt a címet úgy gondolom, hogy méltó módon kell “viselni”. Természetesen új barátokra leltem, kapcsolatokra tettem szert, ami szintén nagy nyeremény, az udvarhölgyi cím mellett.
Hogy telnek a napjaid a verseny óta?
Újra visszatértem a dolgos hétköznapokba, szakmai nyelvvizsgára készülök, szakdolgozatot írok, és folytattam gyakornoki munkámat is. Mindemellett folyamatosan kapom a pozitív visszajelzéseket a verseny óta, ami nagyon jól esik.
Hogyan tovább, mik a terveid?
Tanulmányaim után szeretnék modellkedéssel foglalkozni, kicsit jobban megismertetni magamat a szépségiparban.
Tóth Boglárka 20 éves, Szigethalmon él a nagymamájával, édesanyjával, húgával, és a barátjával. A Budapesti Metropolitan Egyetemen másodéves hallgató, 14 éve verseny táncol.
Milyen megfontolásból indultál a versenyen?
Azért, hogy kipróbálhassam magam és feszegessem a határaimat. Így volt ez most is nyáron, izgatottan indultam el ezen az úton, és bizakodtam, hogy szép eredményt tudhatok majd magamévá.
Hogy érezted magad a felkészítő táborban?
Nagyon izgultam, hogy helyt tudok-e állni, hogy jól kijövök-e a versenytársaimmal, a szobatársammal nagyon jól kijöttünk egymással, és úgy gondolom, hogy nemcsak szobánként, hanem mindenki mindenkivel kialakított egy jó baráti viszonyt. Hála az égnek nyitottak voltunk egymás felé, így nem volt olyan nehéz megtalálni a közös hangot.
Melyik volt a kedvenc programod a felkészülés alatt, illetve hogy teltek a próbák?
Nagyon sok programban volt részünk, és mindegyiket nagyon élveztük. Az Én kedvenc programom mégis az volt, amikor Oravecz Nóra, Orosháza alpolgármester asszonya irányításával megismerkedhettünk Orosháza nevezetességeivel, de ezen kívül a fásítási program is nagyon tetszett, ahol Fásy Ádámmal a Gyopárosfürdő Gyógy-, Park- és Élményfürdőben egy Japán fűzt ültettünk a tóparton. Imádom a természet kis csodáit, és nagyon örülök, hogy a mi kezünkhöz is tapad egy aprócska fa cseperedésének folyamata.
Fásy Ádámal ültettek fát a Magyarok Világszépe versenyzői
A próbák sokszor fárasztóak voltak, mert sok mindenre kellett figyelni, viszont mindig jó hangulatban teltek, jól éreztük magunkat, nevetgéltünk és igyekeztünk a maximumot kihozni magunkból.
Mit éreztél, amikor Orosházán kimondták a nevedet, hogy Te lettél a Magyarok Világszépe királynője?
Feledhetetlen élmény számomra az, hogy Én lehetek a 2020-as Magyarok Világszépe szépségverseny királynője. Úgy gondolom, hogy ez nagyon nagy megtiszteltetés és igyekszem méltó lenni/maradni ehhez a címhez. A kislány korom óta dédelgetett álmom most válik valóra.
Mit adott neked a verseny?
Nagyon sok mindent adott nekem a verseny. Új barátokat, ami számomra nagyon fontos. Fantasztikus lányokat ismertem meg, akik mind-mind különleges értékekkel rendelkeznek. Megtapasztaltam, hogy hogyan kell megjelenni és viselkedni egy ilyen táborban. Mivel egy álmom vált valóra, így az is tudatosult bennem, hogy nem szabad feladni! Lehet, hogy nem akkor történnek a dolgok, amikor azt mi szeretnénk, de ha kitartóan küzdünk az álmaink eléréséért, akkor előbb, vagy utóbb de az élet úgy is a helyes útra terelget majd.