Szeptember 18-án a Petőfi Művelődési Központban rendezték a Fásy Ádám által megálmodott Magyarok Világszépe verseny 2020-as döntőjét. Az eseményen a Szarvason élő, orosházi születésű Furár Dominika az első udvarhölgy címet nyerte el. A 22 éves szépséget a felkészítő táborról, a gálaestről és jövőbeli terveiről is kérdeztük.
Furár Dominika egy héttel előtte döntötte el, hogy kipróbálja magát a Magyarok Világszépe versenyen
– Nekem nagyon spontán jött ez a verseny, olyannyira, hogy végül egy héttel előtte döntöttem úgy, hogy elmegyek és kipróbálom magam. De azt sem mondom, hogy nem volt régi célom, sokszor eljátszottam már a gondolattal, hogy egyszer én is részt vehetnék egy ilyen szépségversenyen – mesélte Furár Dominika.
A felkészítő tábor tíz napig tartott, mely során ellátogattak többek közt a kardoskúti Fehér-tóhoz, Gyopárosfürdőre, a Szikhát Kutyamenhelyre, de jártak Csorváson is, a Hudák-család kézi szövőműhelyében, ahonnan a fináléban is viselt nemzeti ruháikat kapták. A programok mellett természetesen rengeteget próbáltak a fináléra, mely szintén nagyon jó hangulatban telt.
Fásy Ádám és a döntős csapat Orosháza főterén
– A lányokkal nagyon hamar összecsiszolódtunk, úgy gondolom, hogy jó csapatot alkottunk. Mi a családdal havonta járunk Orosházára meglátogatni a rokonokat, ezért furcsa volt, mert soha nem gondoltam volna, hogy egyszer itt fogok részt venni egy szépségversenyen. Persze nagyon örültem, mert így egy kicsit otthon is éreztem magamat – árulta el.
Rengeteget próbáltak a fináléra, ahol egy összecsiszolódott csapat lépett színpadra
A nagy nap szeptember 18-án érkezett el a döntős szépségek számára, a döntőnek a felkészítő táborhoz hasonlóan Orosháza adott otthont. Mint mondta, a Petőfi Művelődési Központban rendezett gálán úgy érezte magát, mint a filmekben.
– Az a sok kamera, sok ember, aki dolgozott a díszleten, hihetetlen volt. Tényleg nagyon magas színvonalú lett. Minden lány királynőnek érezhette magát, kisminkeltek minket, megcsinálták a hajunkat, gyönyörű ruhákat és ékszereket kaptunk. Nagyon jó volt átélni, hogy most nem a tévében nézem, hanem tényleg én állok a színpadon – idézte fel.
Első udvarhölgyként zárt az orosházi születésű lány (Fotók: Horváth Bence)
Végül első udvarhölgyként végzett, melyre elégedetten gondol vissza, célja ugyanis az volt, hogy az első háromba bekerüljön. Elmondása szerint viszont nem valószínű, hogy több szépségversenyen részt vesz, ugyanis rengeteg terve van a közeljövőre nézve. Jó lehetőségként tekint vissza a Magyarok Világszépére és bízik benne, hogy a jelenlegi munkája mellett ezáltal több fotózáson is részt tud majd venni.
Forrás: oroscafe.hu
10 napos felkészítőtábor előzte meg a szépségverseny fináléját, melynek Orosháza adott otthont.
A versenyző lányok, alkalmi ruhában
A hölgyekre a döntőt megelőző napokban Fásy Ádám irányításával komoly munka várt. A forgatások, valamint a ruha- és színpadi próbák, fotózások mellett a város és környékének megismerésére, valamint Fásy Zsüliett vezetésével adományozásra is maradt idő. Oravecz Nóra, Orosháza alpolgármester asszonya vezetésével megnézték a Békés megyei város nevezetességeit – többek között megtekintették az Európában egyedülálló híres Üveg körtefát, az Agrárminisztérium által meghirdetett faültetési akcióhoz csatlakozva a Gyopárosi élményfürdőben elültettek egy japán fűzt, ellátogattak a Körös-Maros Nemzeti Park Kardoskúti Fehértó részére, valamint egy piknik alkalmával megismerkedhetek a helyi termelők termékeivel is.
Bikiniben is megmutatták magukat a lányok
A rendezvény napján a szépségek miután elhagyták a 10 napon át a pihenésüket biztosító Alföld Gyöngye Hotelt, megérkeztek a Finálé helyszínére, ahol azonnal megkezdődött a főpróba. Azt követően pedig Pankotai Anita sminkmester irányításával, valamint a fodrászok: Patyi Eszter és Liptákné Priskin Szilvia elkezdték még szebbé varázsolni a versenyzőket. A Magyarok Világszépe választás V. jubileumi műsorának nyitányaként a Top 10-be jutott hölgyeket díszmagyar viseletben láthattuk, melyeket a Príma Primissima-díjat elnyerő, Hudák család kézi szövőműhelye alkotott. A nyitójelenetben a Harangos néptáncegyüttes működött közre.
A show csúcspontja volt a látványos díszmagyar viselet
A Gálaműsort a rendezvény fővédnöke, dr. Bajkai István országgyűlési képviselő úr nyitotta meg. Az est folyamán a szépségek a MY77 által készített gyönyörűséges ruhákban léptek színpadra. A műsort sztárfellépők sokasága színesítette, mint pl. Tamás Gábor, Kökény Attila, Erox, Singh Viki, Roy és Ádám Trió vagy Opitz Barbi.
A zsűrinek nem volt könnyű dolga, de a döntés végül megszületett. A FEM3 csatornán október 03-án, szombaton 20.10-től további részleteket és kulisszatitkokat tudhatnak meg az Út a döntőig című műsorban, a nagyszabású gálaműsort pedig október 4-én, vasárnap 19.00 órától tekinthetik meg!
Forrás: Blikk
Singh Viki és Fásy Ádám közösen éneklik a Magyarok Világszépe Verseny főcímdalát. A versenyről és a lányokról a Mokkában beszéltek a vendégek.
Forrás: TV2 Mokka
A versenyről a FEM3 csatornán október 03-án szombaton 20.10-től további részleteket és kulisszatitkokat tudhattok meg az Út a döntőig című műsorban. Nézzetek minket!
A Fásy Ádám nevével fémjelzett, 2016-ban útjára indított Magyarok Világszépe Szépségverseny idei felkészítő táborára és megmérettetésére tíz lány érkezett Orosházára. Pénteken este megkoronázták a legszebb lányt.
A döntősök a MY77 ruháiban léptek színpadra
A királynőjelöltek a napjaikat a színpadi próbák mellett számos, a városban éppen aktuális eseménnyel is emlékezetessé tették: jótékonykodtak az állatmenhelyen, szülinapoztak, a belváros főterén pózoltak, Gyopároson fürödtek, s fát ültettek. A puszta, a végtelen messzeség látványában gyönyörködtek, majd a közönség is ezt tette péntek este, amikor felgördült a Petőfi Művelődési Központ színháztermének a függönye és elkezdődött a szépségverseny.
Fásy Ádám licenc tulajdonos megkoronázza Tóth Boglárkát
A fantasztikus látványelemekkel díszített színpadon megcsillantották a lányok csinos idomaikat fürdőruháikban, de magukra öltötték a csorvási Hudák Mariann viseletkészítő magyar díszruháit is. Az este a zenés, táncos műsorszámokkal kiegészülve a gyönyörű királynőjelöltekről szólt, s arról, hogy ki kápráztatja el a zsűrit, ki az, akinek majd a látványos showműsor végén a fejére kerülhet a korona.
Íme a végeredmény:
Tíz lány versengett, megkoronázták a királynőt
A Magyarok Világszépe Szépségverseny idei győztese lett Tóth Boglárka (Szigethalom), ő képviseli hazánkat a Miss Intercontinental versenyen. Udvarhölgyei: Furár Dominika (Szarvas) és Frankó Melinda (Makó). Fenyvesi Tímea (Pécs) indul a Top Model of the World versenyen. Kárpátalja legszebb hölgyének megválasztották Pados Vanda Barbarát, aki a mezőny legfiatalabb résztvevője volt.
Forrás: BEOL.hu
Fotók: Bencsik Ádám