Az idei évben Egyiptomban, Hurghadában kerül megrendezésre a Top Model of the World világverseny. Hazánkat a Magyarok Világszépe 2020 verseny második udvarhölgye, a makói születésű Frankó Melinda képviseli.
A verseny közösségi oldalain is üdvözölték Melindát, mint Top Model of the World Hungary-t.
Szigorú szabályok mellett, de ismét magyar lányért szurkolhatunk a Top Model of the World világversenyen
Vilcsek-Kovács Réka a Magyarok Világszépe 2020 verseny finalistája, tavaly októberben Erdélybe költözött, a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem első éves hallgatója lett.
Egy izgalmas felkérést kapott a napokban Kurta Kingától, az Erdélyi Magyar TV Nőszemközt című beszélgetős műsorába, melynek témája az újrakezdés, újra tervezés volt. Réka meghívásának oka érthető a témát tekintve, hiszen valami teljesen másba kezdett, más országban költözött és tanul, más szakmát választott, ami valamilyen szinten kapcsolódik az előző diplomájához, de a szépségiparhoz egyáltalán nem.
Részletek a beszélgetésből:
Mennyire tartja magát rugalmasnak, könnyen vált az élet bármely terén?
Réka elmondása szerint szereti az új kihívásokat, feladatokat, alapvetően jó akadálymegoldó embernek tartja magát, a rugalmasság a fő jellemzője. „Régen nagyon stresszes voltam, megtorpantam az új feladatok megoldása előtt, viszont ahogy teltek az évek és ismertem meg önmagam, úgy tudtam minél nagyobb biztonsággal hozzáállni egy-egy kérdéshez vagy feladathoz.”
Mennyire fontos az, hogyan kezeljük az adott feladatokat, minden fejben dől el?
Réka nagyon sokszor dönt hírtelen a szívével, ezt a tulajdonságát szeretné is megtartani, bizonyos területeken viszont tudja, hogy a fejével kell dönteni.
Honnan merít erőt, mi motiválja egy nehezebb körülmény megoldásakor, legyen akár költözés, vagy újrakezdés?
Réka, amikor először Marosvásárhelyre ment, idegen környezetben idegen emberekkel, nyelvi gondokkal küzdött, nehezen értette meg magát, úgy érezte egyedül maradt. De segített áthidalni a kezdeti nehézségeket az a gondolat, hogy az „otthon az nem körülötted van, hanem benned, és a család az, akik körbe vesznek téged.”
Sok sikert kívánunk Réka tanulmányaihoz és az új élethez!
Forrás: Erdélyi Magyar Televízió
Nőszemközt: újrakezdés, újratervezés
Ünnepi sorozatunk ötödik részében Frankó Melinda, a második udvarhölgy válaszolt kérdéseinkre.
Természetesen a szeretteimmel töltöm, mint minden évben. Szenteste nagymamám szokta vendégül látni a családot, Karácsony napján pedig a párom családjánál ünneplünk.
Az ünnepi menü nagyon változatos minden évben, idén wellington bélszínt, kacsamájat és pisztrángot fogunk készíteni közösen a családdal, persze nem marad ki a listáról a hagyományos töltött káposzta sem.
Az új év közeledtével célokat szoktam kitűzni magamnak, és minden erőmmel azon vagyok, hogy ezeket a terveket az év során megvalósítsam.
Ünnepi sorozatunk negyedik részében Fenyvesi Tímea, az idei évben megválasztott Top Model of the World Hungary válaszolt kérdéseinkre.
A Karácsony az egyik kedvenc ünnepem ,édesanyámmal és a testvéremmel töltöm számomra fontos a család főleg ezen a napon ,kicsit szomorú is vagyok ,mivel az egyik szülőmet el vesztettem ,így még jobban értékelem ezt a napot mely számomra nem az ajándékokról , hanem a SZERETETRŐL szól.
A családunk számára elengedhetetlen hagyomány az erdélyi töltött káposzta(édesanyám módjára, halászlé, húsleves ,rántott hús ,franciasaláta, bejgli ( diós ,mákos ,kakaós) és mézeskalács.Ilyenkor az anyukámmal szoktuk ketten elkészíteni az ünnepi menüt. Nagyokat nevetünk élvezzük a főzést sütést együtt és hangolódunk az ünnepre.
Számomra az újév,mindig egy új életet egy új kezdetet jelent.
Ünnepi sorozatunk harmadik részében a Kárpátalja legszebb hölgye címet elnyert Pados Vanda Barbara válaszolt kérdéseinkre.
A Karácsonyi ünnepeket természeten, a családommal és a hozzám legközelebb állókkal töltöm. Szenteste a családommal és barátommal fogok ünnepelni. Karácsony első és második napján pedig meglátogatjuk, a rokonainkat és a legközelebbi barátainkat.
Az ünnepi menüt együtt készítjük, mindenki kiveszi a részét a konyhai munkából. Mivel nagy a család, ezért a menü is igen sokoldalú. Egyértelműen lesz előétel, különféle sültes tálak, saláták, a főfogás(töltött pulyka) és mint mindenkinél nálunk is lesz rengeteg sütemény.
Az újévtől csakis pozitív dolgokat várok, rengeteg optimizmussal állok a 2021-es év elé. Bízom abban, hogy vége lesz a vírusnak és végre vissza áll minden a régi kerékvágásba.