Tóth Anett Felvidékről, Nádszegről érkezett az idei versenyre. Most ő válaszol kérdéseinkre az ünnepekkel kapcsolatosan.
Mit jelent ez az időszak számodra, és hogyan készülsz az ünnepekre?
Ez év vége felé közeledve számomra ez az időszak főleg a visszaemlékezésről szól. Esténként újra nézem a képeket, videókat, visszagondolok mennyi minden történt velem ebben az évben. Az ünnepekre készülve lassan számomra is megkezdődik a hangolódás, kezdődik a sütögetés. Szeretek minden évben új recepteket kipróbálni, mivel nekem igazán az ünnepi hangulat akkor kezdődik meg, amikor a házat átjárja a frissen kisült mézeskalács, fahéj, vagy akár esténként a forralt bor vagy a meleg forrócsoki illat.
Kivel fogod tölteni a karácsonyt?
A mi családunkban a karácsony az az időszak, amikor mind együtt vagyunk, végre alkalmunk van találkozni, beszélgetni azokkal a rokonokkal, akikkel sajnos évközben kevesebbet találkozunk. Ezért szép és meghitt a karácsony, összehozza a családot.
Az ajándékokat megvásároltad már? Vagy az utolsó pillanatban szoktad megvenni?
Minden évben már jóval karácsony előtt meg szoktam vásárolni az ajándékokat, de ebben az évben rendesen nem ismerek magamra. Még csak a legjobb barátnőm ajándékát sikerült kiválasztanom. Szerencsére sosem unatkozom, mindig van valami tervben, valami, amivel épp foglalkozom, de talán ideje lenne végre időt szánnom egy kis shoppingolásra és beszereznem a többiek ajándékát is.
Ki fogja készíteni és mi lesz a karácsonyi menü?
Az ünnepi menüt, mint minden évben most is nagymamám fogja készíteni. A menüsor része a klasszikus halászlé, ami anyukám nagy kedvence. Viszont mint egy tipikus imádni való nagymama egy hadseregnek elegendő ételt készít nekünk. Minden évben már kora reggel a konyhában tevékenykedik, hogy délre minden frissen sülve az asztalon legyen.
Mit kívánsz az újévtől?
Az újévtől azt kívánom, hogy legalább ugyanennyi kalandot és lehetőséget tartogasson nekem mint a mostani év. Szeretnék új helyeket felfedezni, új élményeket szerezni. Az újév legyen kalandokkal teli, nem szeretnék jövőre sem unatkozni, hiszen egy életünk van, aminek minden percét ki kell élvezni.
Volt-e valami, amit tavaly megfogadtál és teljesült az idei évben?
2022 egy fantasztikus év volt és pont ezt is vártam tőle. Tavaly december 31.-én azt mondtam, hogy felül fogom múlni önmagam, és minden új lehetőséget meg fogok ragadni. Szerintem ezt sikerült teljesítenem. Csodálatos embereket ismertem meg, új tapasztalatokat szereztem, egyértelműen ez volt eddigi életem leg színesebb és leg kalandosabb éve. Mindenkinek köszönöm, aki részese volt.
Az adventi időszak kezdetével útjára indítjuk "Szépséges ünnepek" sorozatunkat. Elsőként az idei versenyünkre Abasárról érkezett Nehéz Nórit kérdeztük az ünnepekkel kapcsolatosan.
Mit jelent ez az időszak számodra, és hogyan készülsz az ünnepekre?
Számomra az adventi időszak teljes mértékben a szeretetről szól, mert ilyenkor végre együtt van a család. Természetesen együtt készülünk, sütünk, főzünk és közösen díszítünk.
Kivel fogod tölteni a karácsonyt?
A szentestét a szüleimmel, az unokatestvéreimmel és a keresztanyukámmal szoktam tölteni.
Az ajándékokat megvásároltad már? Vagy az utolsó pillanatban szoktad megvenni?
Korábban az ajándékvásárlást mindig az utolsó pillanatra hagytam, mára ez megváltozott, idén szinte már mindenkinek megvásároltam az ajándékát.
Ki fogja készíteni és mi lesz a karácsonyi menü?
A karácsonyi menü még nincs lefixálva teljesen, de azt gondolom idén is tartjuk magunkat a hagyományokhoz és mindenképpen kerül az asztalra töltött káposzta és kacsa is.
Mit kívánsz az újévtől?
Az újévben szeretnék nagyon sokat utazni és egy saját vállalkozást indítani.
Volt-e valami, amit tavaly megfogadtál és teljesült az idei évben?
Nagyon kitartó embernek tartom magam és ha valamit igazán szeretnék, addig megyek amíg meg nem valósítom az álmaim és el nem érem a céljaim, így azt gondolom, hogy amiket a fejembe vettem idei célok gyanánt, mindent sikerült megvalósítanom.
Újabb rangos elismerést kapott Palócz Léna, aki korábban első udvarhölgy lett a Magyarok Világszépe szépségversenyen, illetve képviselte hazánkat a világ legrangosabb modellversenyén, a Top Model of the World-ön, Egyiptomban. Ezúttal a Szakmai Elit online magazintól kapta meg az Év Arca kitüntetést. A sorrendben 27. díjátadó gálát a szombathelyi Pannónia étteremben rendezték meg a napokban; a díjakkal a művészet, a közélet, a pedagógia, a sport, a felnövekvő új generációk, az üzletemberek és a szakmák hazai kiválóságait ismerték el.
Léna a Délmagyarországnak azt mondta, a legfontosabb számára most a tanulás. Az iskolák befejezése után szeretne visszatérni a szépségipar világához. Fotózásokon jelenleg is részt vesz, de újabb szépségversenyen csak azt követően tud indulni, hogy a mostani szerződése lejár. Hogy ez melyik lesz, egyelőre még nem tudja, de örömmel áll a kihívás elé.
– Ezeknek a versenyeknek sokat köszönhetek a hétköznapi életben is: magabiztosságot adnak, illetve önállóságra tanítanak. A természetes szépség önmagában nem elegendő, mivel rengeteg munkára és energiára van szükség a sikerhez. Figyelmet kell fordítani a nyelvtanulásra, a táncra, az edzésre és a táplálkozásra is – vallja.
Forrás: delmagyar.hu
Hatalmas volt a pánik, életmentő gyógyszereivel együtt veszett el Fásy Ádám bőröndje az egyiptomi repülőtéren. Szívműtéte óta rendszeresen szednie kell a pirulákat, egy nap kihagyás is súlyos következményekkel járhat. A hazai szépségversenyek atyja a Miss Intercontinental döntőjére utazott az afrikai országba, megérkezésekor pedig hiába várta a csomagját...
Forrás: TV2 Tények Plusz
A nyáron rendezték meg a Fásy Ádám nevével fémjelzett Magyarok Világszépe fináléját a győri Dunakapu téren, ahol a szépségverseny győztese a győri Perger Patrícia lett. A gyönyörű lány múlt héten képviselte hazánkat Egyiptomban, a világverseny döntőjén, melyet az észak-afrikai városban, Sharm el Sheikhben rendeztek meg. A fiatal lány a legjobb húsz versenyző közé jutott.
A győri Perger Patrícia szeretne a szépségversenyek világában maradni és jótékonykodni.
– Életre szóló élményeket szereztem. Kezdve attól, hogy jelentkeztem a hazai versenyre, aztán a fergeteges győri döntő a Dunakapu téren, majd pedig az egyiptomi világverseny – fogalmazott lapunknak Perger Patrícia. A győri lány három hetet tölthetett el az észak-afrikai városban, és egy ötcsillagos szállodában készülhetett arra a világversenyre, amelyen 72 ország képviselője vett részt. A szebbnél szebb lányokat profi szervezés várta Sharm el Sheikhben.
Patrícia a világ legszebb hölgyei között
Promofotózások, bemutatók, interjúk követték egymást, vegyítve a járástanulással, fürdőruhában, estélyiben vagy éppen koktélruhában. – Az utolsó három napon végig színpadon voltunk, az egyiptomi tomboló nyárban háromfordulós volt a verseny. Végül a több mint hetven ország legszebb lányaiból a húsz közé sikerült bejutnom. A legszebb élmény a nemzeti kosztümbemutató volt, amelyen a győri származású Németh Hajnal Aurora gyönyörű magyaros ruháját viselhettem. Győrben még nagyon izgultam a fürdőruhás bemutatón, szerencsére itt már tapasztaltan állhattam a színpadra – foglalta össze, és hozzátette: – A ruhakollekciómat Fásy Ádáméktól kaptam, az estélyi ruhás bemutatón egy gyönyörű, fekete színű ruhában tűntem ki a tömegből. Rajtam kívül mindössze egy lány vállalta be a sötét színű ruhát, mindenki világos és aranyozott darabokkal vonult a színpadra.
A mindössze 23 éves lány választékosan beszél angolul, így könnyen boldogult az afrikai városban. A kint töltött idő alatt nagyon fontos volt a kommunikáció, és figyelték is a lányokat, hogyan beszélnek az étteremben a pincérekhez, miként és hogyan szólítják meg a másikat vagy éppen a zsűritagokat. – A szépségversenyek világa nem egyszerű. Sokan erről álmodnak kisgyermekként, de nagyon fontos a hozzátett munka és a rengeteg áldozat. Én nem szeretek például sminkelni, mert nem szeretem elrejteni az arcomat. A versenyen Egyiptomban ez kötelező volt, de így is visszafogtam magam. Egy biztos, nagyon számítanak az apró dolgok, és mindenre figyelni kell. Most belekóstolhattam ebbe a világba, ami nagyon megtetszett – hangsúlyozta Perger Patrícia.
További képek itt:
A lány lapunknak elmondta azt is, hogy a jövőben is szeretne a szépségversenyek világában és a médiában tevékenykedni. Régi álma, hogy egyszer a sajtó segítségével jótékonykodjon és hogy segítsen másoknak. – Ha arra kellene válaszolnom, hogy látom magam tíz év múlva, mindenképp szeretnék ugyanaz a mosolygós és pozitív világszemléletű lány maradni, aki vagyok. Ez biztosan nem fog megváltozni. Azt, hogy éppen hol leszek és mit csinálok, nem tudom, de egy biztos: mindig örömmel térek haza Győrbe és Tápra, ahonnan származom – zárta szavait a szépségverseny résztvevője.
Egyelőre pihenni szeretne
Perger Patrícia elárulta: továbbra is szeretne együtt dolgozni Fásy Ádámmal, a Miss Intercontinental Hungary licence tulajdonosával, akitől és csapatától rengeteg bátorítást és segítséget kapott idehaza és a nemzetközi versenyen egyaránt. Most egy rövid időre a pihenésé lesz a főszerep számára, de alig várja, hogy visszatérhessen a szépségversenyek világába.
Forrás: kisalfold.hu